Informace pro objednavatele kreslení karikatur na firemní či soukromou akci

- Formát kreseb: obvykle kreslím na formát A4
– perokresba
- Za hodinu nakreslím cca 10 - 15 „rychlokarikatur“, pokud nejsou „prostoje“, tak i více. Z toho vyplývá, že na jeden obrázek je třeba čas okolo pěti minut(!).
- Cena za práci: Za hodinu kreslení účtuji 1.700 Kč, minimální objednávka jsou dvě hodiny. Při delších, nebo vícedenních akcích je možné hodinovou sazbu snížit. 
– Cestovné: K ceně za práci je třeba přičíst cestovné ve výši 8,- Kč/km z Trutnova do místa akce a zpět.
- Platební podmínky: Za práci vystavím fakturu, pokud možno s platbou v hotovosti po skončení akce.
- Pracovní podmínky: Stolek se židlí bez loketních opěrek, další dvě židle pro klienty, osvětlení běžné.

- Doporučuji: pro účastníky akce připravit desky či obálky formátu A4 pro uložení kreseb, které se tak uchrání před poškozením například během večerního rautu.
- Je možné pro akci připravit papíry s přítiskem. Většinou v jeho dolní části může být uveden název a datum akce, firemní logo atp. Tyto papíry mohu po dohodě zajistit.  Pokud klient přítisky nepožaduje, tak dodám papíry vlastní, které jsou v ceně za vystoupení. Pokud si objednavatel chce připravit papíry s přítiskem ve vlastní režii, pak prosím použít papír pro barevné kopírky typu Color Copy, 200 g nebo těžší, nebo papír jemu odpovídající.
- Zejména při akcích jako jsou svatby, narozeniny apod. bývá vděčnou dekorací a doplněním programu výstava karikatur „na provázku“, kdy se kresby vloží do „euroobalu“ A4 a prádelními kolíčky připevní na připravenou šňůru.
- Kresby je také možné na místě oskenovat a následně z nich pro účastníky akce připravit vzpomínkový soubor ve formátu PDF.

Máte-li další dotazy - napište mi: b.kovarik@centrum.cz.